منوی دسته بندی

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

منوی دسته بندی

ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی کشور

در این مقاله با طریقه ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی کشور ، نکات و شرایط مربوط به آزمون و مهلت ثبت نام ، تاریخ آزمون و همچنین دفترچه آزمون صحبت شده است.

مقدمه

آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی به منظور تامین نیروی انسانی ارگان های دولتی، زیر نظر سازمان اداری استخدامی کشور و توسط سازمان سنجش برگزار می شود. برخی از این دستگاه ها مانند آموزش و پرورش، بانک ها، سازمان بهزیستی، شیلات و… هر ساله نیاز به جذب نیرو در مشاغل مختلف را اعلام کرده و از بین داوطلبان واجد شرایط که در آزمون شرکت نموده و مراحل آن را با موفقیت گذرانده اند، استخدام می کنند.

افرادی که علاقه مند به شرکت در آزمون مذکور هستند، بایستی در موعد مقرر با دریافت دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی و مطالعه دقیق آن از تمامی شرایط و ضوابط مربوطه آگاه شده و در صورتی که خود را واجد تمامی آن شرایط یافتند، نسبت به انجام نام نویسی خود در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی sanjesh.org اقدام نمایند.

ثبت نام آزمون استخدامی

ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی کشور

در ابندا وارد سایت سنجش به نشانی sanjesh.org

کارت اعتباری آزمون رو خریداری کنید.

رمز رو در قسمت شماره سريال كارت اعتباري وارد کنید و عبارت امنیتی رو وارد کرده و وارد مرحله بعد بشین.

در این مرحله عکس 3 در 4 خودتون رو بارگزاری کنید و وارد مرحله بعد بشید.

در این مرحله اطلاعات خواسته شده اعم از اطلاعات شناسنامه ای ، تحصیلی ، رشته و مقطع تحصیلی ، نظام وظیفه ، نوع آزمون مورد نظر ، آدرس و کدپستی و … رو وارد کنید.

در آخر روی گزینه ثبت کلیک کنید و کد پیگیری و شماره پرونده رو یادداشت کنید و در صورت امکان از صفحه آخر پرینت بگیرید.

مشتریان عزیز می توانید در صورت تمایل ثبت نام خودتون رو به تیم باسابقه شهرخوب بسپارید ، فقط کافیه از مدارک خواسته شده عکس گرفته و داخل واتساپ یا تلگرام برای همکاران ما ارسال کنید.

نکات و شرایط مربوط به آزمون

متقاضیانی که قصد شرکت در آزمون مذکور را دارند، ملزم به داشتن برخی شرایط ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی می باشند. این شرایط به دو دسته عمومی و اختصاصی تقسیم می شوند که در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دستگاه های اجرایی درج شده اند.

بنابراین برای دسترسی به شرایط و همچنین نکات مهم نام نویسی و برگزاری آزمون، می توانید دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی که در همین مقاله گذاشته شده را دانلود کرده و مورد مطالعه قرار دهید. البته در ادامه متن مقاله، به ارائه و شرح شرایط ثبت نام در این آزمون می پردازیم.

شرایط عمومی

تابعیت ایرانی

معتقد به دین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

پایبند به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

داشتن کارت پایان خدمت سربازی و یا معافیت قانونی (ویژه آقایان)

برخورداری از سلامت جسمانی و روانی کامل و توانایی انجام شغل محوله

عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر

فاقد هرگونه سابقه محکومیت جزایی موثر

نداشتن ممنوعیت استخدام در دستگاه های اجرایی از سوی مراجع قضایی و سازمان های دارای صلاحیت

عدم بازنشستگی و یا بازخریدی خدمت در هر یک از دستگاه های اجرایی

نداشتن پست سازمانی در هر یک از دستگاه های اجرایی چه به صورت رسمی و چه به صورت پیمانی برای پذیرفته شدگان در

آزمون (در صورت شاغل بودن در سازمان ها و دستگاه، بایستی قبل از شرکت در جلسه مصاحبه آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی انصراف دهند.)درج تاریخ فراغت از تحصیل بر روی دانشنامه و یا گواهی دارندگان مدارک تحصیلی فراغت از تحصیل قبل از شروع ثبت نام

شرایط سنی

محاسبه سن داوطلبان از روز تولد تا روز شروع نام نویسی

برخورداری از حداقل 20 سال و حداکثر 25 سال تمام برای دارندگان مدرک دیپلم

داشتن حداکثر 30 سال سن برای شرکت کنندگان با مدرک فوق دیپلم

حداکثر 35 سال سن برای متقاضیان دارای مدرک لیسانس

دارا بودن حداکثر تا 40 سال جهت شرکت در آزمون با مدرک فوق لیسانس

داشتن حداکثر 45 سال سن برای داوطلبان مدرک دکتری

معافیت از شرط سنی برای جانبازان، آزادگان، فرزندان و همسران شهدا، فرزندان و همسران جانبازان 25 درصد به بالا و فرزندان و همسر آزادگان با سابقه اسارت حداقل یک سال و بالاتر و هم چنین رزمندگان با سابقه 6 ماه حضور داوطلبانه اختیاری در جبهه
اضافه شدن 5 سال به شراط سنی افراد خانواده معظم شهدا اعم از پدر، مادر، خواهر و برادر

افزودن مدت حضور در جبهه برای رزمندگان کمتر از 6 ماه سابقه

افزوده شدن میزان مدت خدمت ضرورت به شرط سنی آقایان

نکته : آن دسته از داوطلبان که به صورت تمام وقت و غیر رسمی از تاریخ 22 بهمن ماه سال 57 در وزارت خانه ها، موسسات و شرکت های دولتی، بانک ها و شرکت های تحت پوشش آن ها، شرکت های بیمه های دولتی، شهرداری ها، موسسات و شرکت های دولتی که با ذکر نام آن ها در موارد خاص قوانین و مقررات عمومی دولت شامل حال آن ها نمی شود.

موسسه ها و شرکت های ملی و مصادره شده که به نحوی از بودجه و کمک دولت بهره می برند، نهادهای انقلاب اسلامی و شرکت های تحت پوشش آن ها، اشتغال داشته اند، به میزان این مدت خدمت غیر رسمی، بر شرایط سنی شان اضافه می شود.

شرایط اختصاصی

شرایط اختصاصی آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی بسته به ارگان ها و سازمان های مختلف، متفاوت است؛ علت این تفاوت در آن است که دستگاه ها و مشاغل مورد نیاز هر دوره با هم متغیر هستند. بنابراین نمی توان شرایطی را مبنی بر شرایط اختصاصی برای همه آن ها تعیین کرد که به طور ثابت در تمام دوره ها و مشاغل مربوطه برقرار باشد.

بر این اساس شرکت کنندگان جهت اطلاع از شرایط و ضوابط برای هر کدام از ردیف شغلی های ذکر شده، می بایست به دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی مراجعه نموده و مندرجات آن ها را به دقت مورد بررسی قرار بدهند.

تاریخ آزمون و دفترچه

مهلت ثبت نام و تاریخ آزمون

مهلت ثبت نام آزمون ثبت نام در نهمین دوره آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی از روز چهارشنبه 27 بهمن تا دوشنبه 2 اسفند ماه 1400 در نظر گرفته شده است.

ضمناً آزمون رشته‌های شغلی مربوط به وزارت آموزش و پرورش در روز جمعه مورخ 1401/02/16 و رشته‌های شغلی سایر دستگاهها در روز جمعه مورخ 1401/04/31 برگزار خواهد شد.

دفترچه آزمون

داوطلبین عزیز که می خوان در این آزمون ثبت نام کنند حتما دفترچه راهنمای آزمون رو که در زیر قرار داده شده دانلود کرده و کامل مشاهده کنند.

دانلود دفترچه راهنما آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی کشور 1400

نتیجه گیری

هر ساله دولت برای اشتغال افراد در جامعه آزمون استخدامی برگزار می کند لذا داوطلبین عزیز که شرایط ثبت نام رو دارن میتونن در این آزمون ثبت نام کنند و در صورت قبولی در آزمون و سپس مصاحبه ، در شغل مورد نظرشون استخدام بشن.

………………………………………………………………………………………………………

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام :

1- کارت ملی و شناسنامه

2- عکس 3 در 4

3- شماره تلفن ثابت و همراه به نام متقاضی

4- آدرس + کدپستی

5- رشته ، مقطع و تاریخ فارغ التحصیلی

………………………………………………………………………………………………………

(( سوالات متداول ))

زمان ثبت نام از 27 بهمن تا 2 اسفند ماه 1400 در نظر گرفته شده است.

آزمون رشته‌های شغلی مربوط به وزارت آموزش و پرورش در روز جمعه مورخ 1401/02/16 و رشته‌های شغلی سایر دستگاهها در روز جمعه مورخ 1401/04/31 برگزار خواهد شد.

کلیه شرایط عمومی و اختصاصی آزمون در این مقاله ذکر شده است.

شما عزیزان می توانید با توجه به راهنمای ثبت نام در بالا ثبت نامتون رو انجام بدین و یا جهت ثبت نام نیز می توانید با همکاران ما از طریق واتساپ یا تلگرام تماس بگیرید.

Alireza وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.