منوی دسته بندی

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

منوی دسته بندی

مشاهده ابلاغیه دادگستری

در این مطلب با طریقه مشاهده ابلاغیه دادگستری ، نکات مربوط به مشاهده ابلاغیه ، راه حل تشخیص ابلاغیه واقعی با ابلاغیه جعلی و مشاهده ابلاغیه با گوشی آشنا می شویم.

مقدمه

مشاهده ابلاغیه الکترونیکی یا مشاهده الکترونیکی ابلاغیه اصلی ترین خدمت سامانه ثنا است. ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا به استناد قوانین جدید کیفری در دعاوی حقوقی الزامی است به این معنی که قوه قضاییه موظف است کلیه اوراق قضایی را از طریق سامانه الکترونیکی ثنا به طرفین دعوی ابلاغ نماید.

قوه قضاییه با راه اندازی سامانه مشاهده ابلاغیه الکترونیکی ثنا کمک بزرگی به حفظ حریم شخصی و خصوصی افراد کرد ضمن اینکه صرفه جویی در وقت و هزینه ، کاهش خطای انسانی هنگام ارسال و دریافت ابلاغ و … از مزایای دیگر ابلاغ الکترونیکی است.

در حال حاضر در تمامی پرونده های قضایی طرفین دعوی بعد از طرح دعوی موظف هستند در این سامانه عضو شده و از آن پس وضعیت پرونده خود و کلیه اوراق قضایی مربوط به پرونده شان اعم از ابلاغ ، احضار و … را در آن دنبال کنند و هیچگونه عذر و بهانه ای مبنی بر عدم مشاهده ابلاغیه از سمت طرفین دعوی از طرف دادگاه قابل قبول نیست .

از این رو و با توجه به اهمیت آموزش مشاهده ابلاغیه در سامانه ثنا موضوع این نوشتار را به مشاهده ابلاغیه الکترونیکی اختصاص داده ایم. برای مشاهده الکترونیکی ابلاغیه های خود این مطلب را دنبال کنید.

مشاهده ابلاغیه الکترونیک

مشاهده ابلاغیه دادگستری

گرفتن و مشاهده ابلاغیه ها از گذشته تا به امروز وجود داشته اند، تنها چیزی که متفاوت شده است نحوه مشاهده و دریافت ابلاغیه های قوه قضاییه است. در گذشته ابلاغیه ها به صورت کاملاً کتبی به درب منزل افراد ارسال می شد. در حین ارسال این ابلاغیه ها ممکن بود اتفاقاتی نظیر گم شدن ابلاغیه ها، نرسیدن آن ها به دست افراد و … پیش بیاید.

این در حالی بود که بسیاری از این ابلاغیه ها مهم و حیاتی بودند. حتی ممکن بود افراد بتوانند پس از دریافت ابلاغیه ها تا مدت مشخصی اعتراض کنند، ولی گاهاً هیچ ابلاغیه ای دریافت نمی کردند و به زمان اعتراض هم نمی رسیدند.
خوشبختانه تمام مشکلات مربوط به نحوه مشاهده ابلاغیه در سامانه ثنا حل شده است. این سامانه برای مشاهده الکترونیکی ابلاغیه ها راه اندازی شده است، ولی کاربردهای دیگری هم دارد. روند کار در این سامانه بسیار منظم است.

به طور مثال اگر شما یک ابلاغیه جدید داشته باشید به تلفن همراهتان یک پیامک ارسال می شود که در آن به شما اعلام شده است که یک ابلاغیه جدید در سامانه ثنا دارید. با این روند منظم سامانه ثنا ، نه ابلاغیه ای گم می شود نه با تاخیر به دست افراد می رسد!

در ادامه طریقه مشاهده ابلاغیه را مورد بررسی قرار می دهیم.

طریقه مشاهده ابلاغیه دادگستری

برای مشاهده ابلاغیه دادگستری ابتدا باید در سایت ثبت نام کنید و سپس احراز هویت انجام بدید.

در مرحله بعد بر روی گزینه سامانه ابلاغ الکترونیک قضایی کلیک می کنید.

بر روی سامانه اصلی ابلاغ الکترونیک یا سامانه پشتیبان کلیک می کنید.

در این مرحله ازتون کدملی یا رمز شخصی می خواد.(رمز شخصی ( 10 رقمی ) بعد از ثبت نام و احراز هویت در سامانه براتون پیامک میشه)

در صورت فراموشی رمز عبور هم می توانید بر روی گزینه رمز عبور خود را فراموش کرده ام کلیک نمایید و اطلاعات کد ملی ، سریال شناسنامه ، تاریخ تولد و شماره همراه خودتون رو وارد کنید و رمز شخصی جدید دریافت کنید.

بعد از وارد کردن کد ملی و رمز شخصی یه رمز موقت ( 6 رقمی ) براتون پیامک میشه که باید وارد کنید.

در مرحله آخر بر روی ابلاغیه جدید کلیک کرده و بر روی مشاهده ابلاغیه میزنید و در صورت نیاز چاپ می کنید.

در صورت نیاز می توانید مشاهده ابلاغیه را به تیم شهرخوب بسپارید ، فقط کافیه اطلاعات مورد نیاز را از طریق واتساپ یا تلگرام برای همکاران ما ارسال کنید.

عدالت همراه

مشاهده ابلاغیه از طریق گوشی

برای مشاهده ابلاغیه از طریق گوشی نرم افزار عدالت همراه را از بازار دانلود کنید و نصب کنید

کد ملی و رمز شخصی خود را وارد کنید.

و در آخر بر روی مشاهده ابلاغیه و ابلاغیه جدید کلیک کنید.

راه حل تشخیص ابلاغیه واقعی با ابلاغیه جعلی

برای اینکه ابلاغیه واقعی را از جعلی تشخیص دهید به پیامکی که براتون اومده توجه کنید.

تمامی پیامک های دادگستری با سرشماره Adliran انجام میشه ، اگر غیر این براتون پیامک ابلاغیه بیاد مطمئن باشید که جعلی است و اینکه پیامک های جعلی برای مشاهده ابلاغیه ازتون می خوان که یه مبلغی رو واریز کنید ، هرچند مبلغ خواسته شده کم است اما کلاهبرداران فقط هدف آن ها اطلاعات کارت شما و رمز است که بتوانند کارت بانکی شما رو خالی کنند.

پیامک جعلی

نکات مربوط به مشاهده ابلاغیه

1- همانطور که گفته شد، برای مشاهده ابلاغیه الکترونیکی در سامانه ثنا حتما و حتما باید قبلا در این سامانه ثبت نام کرده باشید. اگر ثبت نام شما در این سامانه تکمیل نشده باشد، امکان دریافت هیچ امکان غیر حضوری از قوه قضاییه وجود نخواهد داشت.

2- زمانی که شما به سامانه ثنا مراجعه می کنید و یک ابلاغیه را رویت می کنید، زمان رویت شما مبنای دریافت ابلاغیه توسط شما است. بنابراین، در ابلاغیه هایی که زمان اعتراض دارند، از زمانی که شما ابلاغیه را مشاهده می کنید این زمان شروع می شود.

3- سعی کنید که رمز عبور شخصی خود را برای دریافت ابلاغیه به شخص دیگری ندهید؛ چرا که این رمز عبور تنها راه ورود شخص شما به سامانه ثنا است و اگر شخص دیگری این رمز را داشته باشد می تواند به راحتی به سامانه ثنای شما وارد شود و ابلاغیه های شما را مشاهده کند.

4- برای مشاهده ابلاغیه ها در سامانه ابلاغ قوه قضاییه هیچ زمان خاصی مد نظر نیست. شما می توانید در هر ساعت از شبانه روز اقدام به ورود به سامانه ابلاغ قوه قضاییه کنید و ابلاغیه های خود را مشاهده کنید.

5- اگر به هر دلیلی در هنگام مشاهده ابلاغیه الکترونیکی در سامانه ثنا با مشکل قطعی، اختلال یا کندی مواجه شدید، می توانید از لینک های کمکی که در سامانه ها ابلاغ داده شده است، استفاده کنید. البته ممکن است مشکل از ازدحام در سامانه ثنا باشد. پس بهتر است که زمان مراجعه خود را به ساعات دیگری موکول کنید.

نتیجه گیری

خوشبختانه با لطف وجود سامانه ثنا دریافت ابلاغیه های الکترونیک بسیار راحت و بی دردسر انجام می شود. در این مقاله دو روش برای ورود به سامانه ثنا و مشاهده ابلاغیه ها را ذکر کردیم. شما می توانید با توجه به دسترسی خود، یکی از راه های ذکر شده استفاده کنید و ابلاغیه های جدید خود را مشاهده کنید. البته بیشترین توصیه ما برای دریافت و مشاهده ابلاغیه ها این است که افراد از نسخه های ویندوز و مرورگر های جدید استفاده کنند.

………………………………………………………………………………………………………

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام :

1- کد ملی

2- رمز شخصی (رمز ثنا)

3- تلفن همراه ثبت شده در سامانه ثنا

4- شناسنامه (در صورت نداشتن رمز شخصی)

………………………………………………………………………………………………………

(( سوالات متداول ))

برای مشاهده ابلاغیه می توانید از طریق سایت ثنا و یا نرم افزار عدالت همراه در موبایل وارد سامانه شده و این ویژگی را استفاده نمایید.

برای مشاهده ابلاغیه باید نام کاربری (کد ملی) و رمز شخصی ثنا را داشته باشید و وارد سامانه شوید. روش انجام این کار بطور کامل در مقاله آمده است.

باید دید چه خطایی رخ می دهد. ممکن است شلوغی سامانه دلیل بروز خطا باشد و یا مشکل داخلی در سرورهای سامانه ابلاغ الکترونیک. پیشنهاد می شود روش های رفع خطا را در مطلب مطالعه نمایید.

برای ثبت نام سامانه ثنام هم می توانید به خدمات قضایی مراجعه کنید و هم به کافی نت . جهت ثبت نام سامانه ثنا و مشاهده ابلاغیه الکترونیکی می توانید از طریق واتساپ یا تلگرام با همکاران ما در ارتباط باشید.

Alireza وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.